Poznaj naszych prelegentów

lek. wet. specjalista rozrodu zwierząt Michał Barczykowski

DZIAŁ DUŻE ZWIERZĘTA

Ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie w 2010 roku. Z leczeniem krów związany jest już od studiów, a z samą weterynarią od czasów praktyk w liceum w całodobowej klinice w Bydgoszczy. W swojej pracy zajmuje się głównie prowadzeniem rozrodu i zarządzaniem stadami krów mlecznych. W swojej pracy dba o całe stado, ale liczy się dla niego dobro każdego zwierzęcia. W 2020 roku ukończył także specjalizację z zakresu rozrodu zwierząt. Od 2016 roku jest współwłaścicielem Przychodni Weterynaryjnej Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt w Radziejowie. Od wielu lat szkoli i uczy studentów, lekarzy oraz techników weterynarii, tak by zarazić ich swoją pasja do pracy w terenie. Od 2021 w mediach społecznościowych działa jako cowdoctor, pokazuje jak wygląda praca lekarza weterynarii od dużych zwierząt, chce „odczarować” ten zawód oraz hodowlę krów, a także edukować i wspierać studentów i młodych lekarzy, tak by wybierali swoje życie zawodowe świadomie i uniknęli wypalenia zawodowego.

lek. wet. Dominika Ostrowska

DZIAŁ STANY NAGŁE I ANESTEZJOLOGIA WETERYNARYJNA

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w Polsce w 2017 roku. Od razu po studiach zaczęła pracować w lecznicy całodobowej, gdzie zdobywała doświadczenie w różnych dyscyplinach medycyny weterynaryjnej.
Przez pierwsze cztery lata zawodowej pracy nie opuszczała bloku operacyjnego, gdzie zdobyła nieocenione doświadczenie w anestezjologii i chirurgii.
Po przeprowadzce do Francji w 2021 roku zrozumiała, że bardziej interesuje ją ratowanie życia w najczystszej postaci.
Od roku robi asystenturę w stanach nagłych i na intensywnej terapii w Weterynaryjnym Centrum Hospitalizacyjnym  Frègis w Paryżu, aktualnie jednej z trzech największych klinik w Europie.
Żywi głębokie przekonanie, że nawet najbardziej stresujące sytuacje na oddziale ratunkowym są do okiełznania dla każdego. Wystarczy posiąść odpowiednie odruchy, adaptować się do wyćwiczonych protokołów i dobrze zakwalifikować problemy. Choć nasza praca jest często ograniczona czasem i wiąże się z niepewnym rokowaniem, to tylko zgłębiając tajniki najcięższych stanów i wierząc we wciąż rozwijające się możliwości, możemy dawać naszym czworonożnym podopiecznym opiekę na najwyższym poziomie.
.................................
Prowadzone szkolenia:

lek. wet. specjalista radiolog Tomasz Anioł

DZIAŁ RADIOLOGIA WETERYNARYJNA

Ukończył wydział Bioinżynierii Zwierząt na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a  następnie w 2015r. uzyskał tytuł lekarza weterynarii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Fascynacja doktora radiologią przekształciła się w ukończenie studiów specjalizacyjnych i uzyskaniem państwowego tytułu radiologa weterynaryjnego. Doktor prowadzi konsultacje ultrasonograficzne oraz radiologiczne w  przychodniach w Warszawie.  
.........................................................
Prowadzone szkolenia:
Konferencja VetTech Central Tower w Warszawie - blok radiologia

lek. wet. specjalista chorób zwierząt nieudomowionych Justyna Frańczak

DZIAŁ ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE

Studiowała na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. W czasie studiów byłam przewodniczącą Sekcji Drobnych Ssaków, należącej do Koła Medyków Weterynaryjnych UP w Lublinie, działającej pod opieką dr n. wet. Jerzego Ziętka. Wolontariat w przychodni REX, gdzie częstymi pacjentami były drobne ssaki, pozwolił jej na nabywanie umiejętności praktycznych. Dodatkowo prowadziłam dom tymczasowy dla gryzoni w potrzebie. Po studiach przeprowadziła się do Warszawy, tam pracowałam przez 4 lata w Specjalistycznej Przychodni Pulsvet, w której przyjmowałam wyłącznie gryzonie i króliki. Obecnie pracuję w Gabinecie Weterynaryjnym Vet-House w Bielsku-Białej. Jest absolwentką studiów podyplomowych na SGGW, po których uzyskała tytuł Specjalisty Chorób Zwierząt Nieudomowionych. Swoją wiedzę na temat leczenia drobnych ssaków pogłębia na konferencjach i warsztatach, pod okiem najlepszych specjalistów z Polski i całego świata.
.................................
Prowadzone szkolenia:

dr nauk lek. wet. Aleksandra Garbiec

DZIAŁ RADIOLOGIA, DIETETYKA I FIZJOTERAPIA

W 2018 ukończyła z wyróżnieniem medycynę weterynaryjną na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Od tego czasu pracuje na stanowisku lekarza weterynarii w największej klinice dla zwierząt w Lublinie ( Lubelskie Centrum Małych Zwierząt). Swoją pracę zawodową poświęca radiologii weterynaryjnej - aktualnie skupia się na przyjmowaniu i diagnozowaniu pacjentów poprzez badania USG i RTG. Od 2020 pracuje również na stanowisku asystenta w katedrze etologii zwierząt i łowiectwa gdzie uczy przyszłych studentów behawiorystyki, dietetyki oraz fizjoterapii . Brała udział w projekcie Przyrodniczy MIT program dostosowania Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie do wyzwań Nauki 2.0 pt. "Współpraca behawiorysta lekarz weterynarii". W 2023r. obroniła doktorat uzyskując tytuł doktora.

lek. wet. specjalista chorób psów i kotów, zoopsycholog Karolina Szmytko

DZIAŁ  CHOROBY WEWNĘTRZNE/ BEHAWIORALNY/ ARTYKUŁU WETERYNARYJNE

W 2018 ukończyła medycynę weterynaryjną w Szkole Głównej  Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W czasie studiów odbyła praktyki na Uniwersytecie Weterynaryjnym w Brnie oraz przychodniach dla małych zwierząt w Czechach. Po rozpoczęciu pracy w warszawskich przychodniach i zamiłowaniu do behawioru zwierząt rozpoczęła studia podyplomowe z Zoopsychologii psów na SGGW w Warszawie, które ukończyła z wynikiem bardzo dobrym.  Prowadziła również dom tymczasowy dla zwierząt porzuconych gdzie mogła osobiście pogłębiać i rozwiązywać problemy behawioralne psów i kotów.  Ukończyła indywidualny kurs ultrasonografii w Krakowie. Przez kilka lat była również nauczycielem-specjalistą w technikach weterynaryjnych w Mińsku Mazowieckim oraz Warszawie. Obecnie konsultuje pacjentów internistycznych oraz behawioralnych w Warszawie oraz Bydgoszczy, prowadzi weterynaryjne social media, zarządza licznymi projektami weterynaryjnymi,  a swoją wiedze poszerza na licznych konferencjach i szkoleniach w całej Polsce.  Po 3 latach specjalizacji uzyskała państwowy tytuł specjalisty chorób psów i kotów.

lek. wet. Anna Jarosińska

DZIAŁ DIAGNOSTYKA

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów odbywała szkolenia i praktyki w weterynaryjnym laboratorium diagnostycznym, w którym, po uzyskaniu dyplomu, podjęła pracę. W trakcie drogi zawodowej zdobyła doświadczenia jako nauczyciel akademicki w Klinice Chorób Dużych Zwierząt SGGW oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum weterynaryjnym. Obecnie kształci się na studiach specjalizacyjnych z weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej oraz odbywa szkolenia z zakresu analityki ogólnej, kontroli jakości w laboratoriach medycznych oraz audytów norm ISO. 
Prywatnie wielbicielka przyrody, wycieczek pieszych i literatury. Działaczka społeczna.
...............................................
Prowadzone szkolenia:

lek. wet. Aleksandra Kimicka-Szajwaj

DZIAŁ ONKOLOGIA I NEUROLOGIA

Weterynarię ukończyła w 2018 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie obecnie jest na studiach doktoranckich. Po studiach rozpoczęła pracę w Łodzi, gdzie mogła zdobywać doświadczenie w dziedzinie neurologii. Później swoją drogę zawodową związała z placówką całodobową, w której miała możliwość pracy z pacjentami neurologicznymi po urazach oraz w stanie ciężkim.  Ukończyła dwustopniowy kurs onkologii klinicznej psów i kotów oraz kurs podawania cytostatyków u Katarzyny Purzyckiej DVM, DipACVIM (Oncology), jak również odbyła staż w przychodni weterynaryjnej Neowet we Wrocławiu u dr Hildebranda. Była członkiem ESVN. Jest autorką rozdziałów w monografii, jak również współautorką publikacji naukowych. Regularnie bierze udział w konferencjach ogólnopolskich oraz międzynarodowych, także jako prelegentka.  Obecnie konsultuje pacjentów z zakresu onkologii i neurologii w całej Polsce. W swojej pracy kładzie nacisk na komfort pacjenta i współpracę z opiekunem, a także oswaja temat zdrowia psychicznego w branży weterynaryjnej, Od początku roku spełnia się także w nowej roli, jako właścicielka Przychodni Weterynaryjnej Psiatra i Kiciatra w Lublinie.
...............................................
Prowadzone szkolenia:

lek. wet. Gabriela Winiarska

DZIAŁ BLOG - ARTYKUŁY WETERYNARYJNE

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. Zajmuje się głównie interną ze szczególnym naciskiem na dermatologię i nefrologię. Swoje doświadczenie zdobywała w warszawskich klinikach całodobowych, odbyła również praktyki w RVC w Londynie. Nieustannie bierze udział w licznych kursach i konferencjach w celu poszerzania swojej wiedzy. Prywatnie właścicielka suczki Coli. Miłośniczka podróży, szczególnym z uwzględnieniem greckich kierunków.
.....................................
Artykuły weterynaryjne:

Adrianna Iwan

MIKROBIOLOG, TECHNIK WETERYNARII, ZOOPSYCHOLOG

Mikrobiologię ukończyła w 2020 r. na Uniwersytecie Szczecinskim. Rok wcześniej uzyskała dyplom technika weterynarii. Obecnie studiuje weterynarię na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Od 2019 roku aktywnie działa jako wolontariuszka w azylu dla kotów należącego do Stowarzyszenia Ochrony Natury i Krajobrazu "Kociarze". W 2022 r. ukończyła kurs zawodowy na kierunku zoopsychologia w Centrum Szkoleń Zoologicznych i Edukacji Ustawicznej "Łapa w Dłoń". Regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach poświęconych tematyce weterynaryjnej. Jest ogromną pasjonatką mikrobioty jelitowej i jej wpływu na organizmy ludzkie i zwierzęce. Lubi dużo pisać, jej teksty można znaleźć na blogu oraz w czasopismach Pets World, Weterynaria w Praktyce, Pies Rasowy i Zoobranża. Prywatnie jest kociarą i pod opieką ma 11 kotów. Jej ścieżka edukacyjna jest w dużej mierze poświęcona właśnie temu gatunkowi zwierząt.

mgr inż. Krzysztof Sosnowski

DZIAŁ ZARZĄDZANIA BIZNESEM I UBEZPIECZEŃ W MEDYCYNIE WETERYNARYJNEJ

Od początku swojej działalności, jestem silne związany z sektorem lotniczym oraz medycznym. Jako właściciel firmy M Broker Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. i człowiek związany z ubezpieczeniami od 1994 roku, zawsze dążyłem do tego, aby wiedza i zaangażowanie, a wskutek tego, profesjonalizm, były cechami, które wyróżniają nas na polskim rynku. Uważam, że wiedza jest warta tylko wtedy kiedy się nią dzielimy, dlatego miałem okazję wykładać na najlepszych, polskich uczelniach wyższych oraz brać udział w licznych konferencjach jako prelegent. Uzyskałem również tytuł Master of Business Administration. 
.....................................
Prowadzone szkolenia:
Konferencja VetTech Central Tower w Warszawie - blok administracyjno-ubezpieczeniowy

lek. wet. Izabela Ramska-Przybysz

DZIAŁ BLOG - ARTYKUŁY WETERYNARYJNE

Uzyskała tytuł lekarza weterynarii w 2018 roku na SGGW w Warszawie i zajmuje się leczeniem internistycznym małych pacjentów - psów i kotów. Prywatnie właścicielka kundelka - znajdy o imieniu Andy.




mgr Anna Burcon-Giejsztowt

DZIAŁ PSYCHOLOGIA W WETERYNARII

W 2020 roku ukończyła specjalność psychologia kliniczna i uzyskała tytuł magistra psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Swoje kompetencje regularnie podnosi na szkoleniach zawodowych. Prywatnie opiekunka dwóch wspaniałych dachowców, zainteresowana gotowaniem i naukami neurobiologicznymi.
.
Prowadzone szkolenia:



Szukaj